Bad North İncelemesi

tarafından
283
Bad North İncelemesi

Strateji oyunu olan Bad North, geçtiğimiz yıl aynı anda hem PC, hem PS 4, hem Nintendo Switch, hem de Xbox One için çıktı. Bu esrarengiz oyunda aslında tek bir amacımız var, o da map üzerinde yer alan tüm adaları ele geçirmek. Adaları ele geçirirken size tahsis edilen askerlerinize sahip çıkmalı, onları öldürtmemelisiniz. Tarafınıza karşı yapılacak her türlü saldırıyı bertaraf etmelisiniz. Bu oyunda askerleri siz seçemiyorsunuz. Size verilen belli sayıdaki askerleri en iyi biçimde eğitmelisiniz ki savaş esnasında güçlük çekmeyesiniz.

Bad North oyununa başlarken 2 adet komutanla adaları ele geçirmeye başlıyorsunuz. Daha sonra yalnızca bayraklı olan adaları ele geçirdiğiniz takdirde, komutanların sayısı artıyor. Komutanların himayesinde bulunan erleri en iyi biçimde eğitmelisiniz. Elinizde ne kadar çok komutan varsa o kadar çok adaya hücum edebilirsiniz. Örneğin toplam 5 komutanınız var ve siz bir adaya 2 komutanla saldırıya gittiğiniz zaman kalan 3 komutanla da başka bir adaya saldırı düzenleyebilirsiniz. Ya da dilerseniz elinizde kalan 3 komutanı ayrı ayrı adaları ele geçirmeleri içinde kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus var. Komutan ve askerlerinizi kaybettiğiniz zaman bir daha geri gelmezler. Bu bakımdan çok dikkatli oynamalı ve kendinizce strateji geliştirmelisiniz.

Oyunda savaşları kazandığınız takdirde altın kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu altınları, elinizdeki askerlerin eğitimi ve donanımı için harcayabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme başlıklı makalemizde Ace Combat 7 İnceleme ve oyun incelemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.