Axiom Verge Epic Store’da Ücretsiz Oldu !

tarafından
347
Axiom Verge Epic Store’da Ücretsiz Oldu !

Epic Games’in açılmasıyla birlikte Epic Games üzerinde birçok güzel oyun ücretsiz verilmeye başlandı- Epic Games hakkındaki yazı için tıklayın – . Bu oyunlardan biride Axiom Verge. 2 boyutlu ve piksel piksel olması insanları bu oyuna ön yargı ile yaklaştırıyor fakat ön yargı ile yaklaşılmaması gereken bir oyun kesinlikle.

Kendine özel hikayesi ve mekanikleri barındırıyor içinde. İlk bakıştan sonra nasıl bir oyun olduğu çıkıyor ortaya. Oyunun mağaza içi açıklaması ise şu şekilde:

Bir bilim adamı, bir laboratuvar kazasının ardından gizemli ve yabancı bir dünyada uyanır. Burası uzak bir gezegen midir? Uzak gelecek mi? Yoksa karmaşık bir sanal gerçeklik bilgisayar simülasyonu mu? Sırlarını öğrenmek ve buradaki rolünüzü ortaya çıkarmak için geniş ve labirent gibi bir dünyanın gizli bölgelerini keşfedin. Kendine özgü davranışları ve kullanımları olan binlerce silah, eşya ve yetenek keşfedin. Hepsini bulmak için zekânızı kullanmanız gerekecek. Hayvan görünümlü tuhaf yapılar, eski bir savaşın ölümcül yansımaları ve kendi ruhunuzun şeytanlarıyla savaşın. Ve son olarak, düşmanları ayartmak ve ortamdaki bulmacaları çözmek için hataları kullanarak oyunu bozun. Yaşam. Öbür dünya. Gerçek. Sanal. Rüya. Kâbus. Hepsinin arasında ince bir çizgi var. Ve bu çizgi Axiom Verge.

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/axiom-verge/home?sessionInvalidated=true

Oyunun ses efektleri, basit fakat etkili animasyonları, garip yaratıklar, maceralar, bitmeyen heyecanı ve birçok tarafı hayran bırakıyor insanı. Oyunun hikayesi laboratuvar kazasından sonra bir bilim adamının yaşadıkları ile alakalı. Düştüğü yerin tam olarak nasıl bir yer olduğunu bilmiyor. Oyunda bulduğu binlerce silah ve yetenek ile bu, sanal dünya, farklı bir gezegen veya gelecek olabilecek yerden kaçmaya çalışıyor.

Epic Games sürümünde komik bir hata olmuştu daha önce. Oyuncular oyunun belli bir bölümüne geldiklerinde oyun çöküyordu. Basit bir hata aslında. Oyunun çökmesinin sebebi ise oyun dosyalarının içinde steam dosyasının eksik olması 😀 Konu reddit twitter ve benzeri platformlarda hit olunca oyun sosyal medyanın ağzına düştü bir anda. Fakat sorun sonradan düzeltildi.

Oyun yapımcısı bu soruna komik bir cevap verdi ve sorunun çözüldüğünü söyledi. Epic Games üzerinden oyunu doğrulayıp tekrar giriş yapılabiliyor.

Oyunu indirmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme başlıklı makalemizde Ace Combat 7 İnceleme ve oyun incelemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.