Autopsy Simulator Korku Ve Simülasyonu Harmanlıyor!

tarafından
43
Autopsy Simulator Korku Ve Simülasyonu Harmanlıyor!

Autopsy Simulator ile cesetlere otopsi yapın ve onlardan kaçın!


Konsept ilk bakışta tuhaf geliyor olabilir. Yani tipik bir simülasyon oyunu ile korkunun ne alakası var. Ancak fragmanı izledikten sonra çok da mantıksız gelmiyor. Zaten bir nebze uçuk fikirlerin bu türde olması çok doğal. Düşünün ki Goat Simulator, Surgeon Simulator ve Speaking Simulator gibi oyunlar var. Bunların her biri de birbirinden saçmasapan konseptler içeriyor. Canının istediği herhangi bir alana yönelmesinde bu yüzden çok bir problem yok. Autopsy Simulator ise böyle bir şey. Adından da anlaşılacağı gibi morgda çalışan bir adamın gelen cesetleri incelemesi, iç organlarına bakması ve rapor yazması gibi şeyler bulunuyor. Amaç ölüm şeklini tespit etmek. Buraya kadar her şey normal. Ancak oyunda buna ek olarak bir de korku öğesi var.

Sadece simülasyon olarak konsept çok bir yere varmaz. Cesetlerle dedektifcilik kısa sürece sıkıcı bir hal alabilir. Fakat öyle bir ortamda sürekli bulunan bir adamın psikolojik sorunlar yaşamasını çorbaya atınca işler değişiyor. Burada da oyunun korku yönü devreye giriyor. Cesetler ortadan kayboluyor ve sonradan oyuncunun karşısına çıkıyor. Ayakta ve hareket eden halde olan bu rahmetliler oyunun bir kısmını sakin geçiren herhangi bir oyuncuyu germeye yeterli.

Yapımcı Woodland Games’e göre oyunun en ilginç tarafı doğal olarak otopsi kısımları. Her bir vaka uzman doktorların yardımıyla yapıldı. Böylece oyuncuyu gerçeğe yakın bir deneyim bekliyor. Ancak ana karakter Jack ilaç kullanan bir arkadaş. Düzenli olarak bu ilaçları da alması gerekiyor. Oyunda hikaye anlatımı otopside bulunan eşyalar üzerinden yapılıyor. Altta yatan şeyler ise çoğu zaman rahatsız edici olabiliyor. Mesela kimliği belirsiz bir kadının otopsisinden Jack’in kayıp eşinin yüzüğünün çıkması gibi.

Psikolojik gerilim ve simülasyon oyunu bu yapım henüz bir çıkış tarihi yok. Ancak Steam sayfası var ve buradan takip etmek mümkün. Bu esnada oyunun yayınlanan fragmanına aşağıda bir göz atmak mümkün.

Bu konsept ilginç geliyor. Hele bir çıksın da bakalım kaç kişi ilk haftasında yayınını yapacak…


Bir önceki yazımız olan Flight Simulator Sistem Gereksinimleri Belli Oldu! başlıklı makalemizde Flight Simulator, Microsoft ve Simulator hakkında bilgiler verilmektedir.