Attack On Titan Steam İnceleme

Küçük yaşlardan beri yerli yabancı birçok kültürde dev canlısını görmüşsünüzdür kesinlikle. İnsan boyutunun kat ve kat fazlası olan bu canlılar neredeyse tüm hikayelerde insanlara zarar vermiştir. Maalesef şaşırtacak bir şey söyleyemeyeceğim Attack On Titan aynen bu şekilde. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus var tabi. Bu hikayede devleri devler ile yeniyoruz. Kulağı ne kadar saçma geliyor değil mi ? Evet bence de öyle. Ama ön yargıları kırıp devam edelim biraz…

Attack On Titan Aslında Bir Anime

Hikayenin oyununa geçmeden önce oyunun giydirildiği animeye bir göz atalım. Bunu yaparak aslında oyunun da büyük kısmını incelemiş oluyoruz.

Animenin de öncesi var tabi. Bu hikaye her şeyden önce Japon çizgi romanı olarak tanımlanabilecek bir mangadır. Anime bu mangadan esinlenilmiş, daha sonra bu kuyruğa oyun eklenmiştir.

Hikayesine gelecek olursak, AOT yıllar önce devlerin ortaya çıkıp insanları katletmeye başlaması ile başlıyor. Kimse bu devlerin nereden çıktığını, ne sebeple insanları yediklerini bilmiyor. Daha sonra insanları 3 adet duvar içine ve aralarına yerleştirerek insanların yaşayabileceği güvenli bir ortam yaratılıyor. İnsanlar burada yıllarca güven içinde yaşayıp gidiyor.

Tabi, hikaye sanki çok sıradan gitmiş gibi gözüktü. İnsanlar devler hakkında araştırma yapmadı mı hiç ? Öylece yaşadılar mı ? Hayır tabi ki. İnsanlığın iç ve dış güvenliğini sağlayacak birlikler oluşturuldu.

Ana karakterimiz atarlı giderli meraklı birisi olmazsa olmaz. Bu karakterimiz Eren. Japon çizgi filminde Türk ismi nereden çıktı şimdi derseniz, yazarın bilgisizliğinden. Ama sonradan Eren’in annesini Türk yaparak hikayeye uyumlu hale getirmeyi başardılar. Her neyse, Eren’e gelelim. Eren, haksızlığa dayanamayan, herkesin görevini düzgün yapmasını isteyen biri. Kimseden korkmuyor. Kendinden yaşça büyük bir polis görevini iyi yapmazsa ona çemkirebiliyor. Bu arkadaşımızın babası zamanında ülkeyi vebadan kurtaran bir doktor bu arada.

Zamanı geliyor, devler tekrar ülkeyi basıyor. Eren’in babası bir süre önce bir işi çıktığı için iç duvara gitti. Evde Eren, Mikasa ve anneleri kaldı. Mikasa ve Eren dışarıdayken basıyor devler ülkeyi. Anneleri evde. Eren, Mikasa ve arkadaşları Armin, küçük bir gölet kenarında dış dünya hakkında konuşurken bir patlama oluyor ve devler surları yıkıyor. Herkes içeri doğru kaçışırken Eren, annesinin devlerin saldırdığı tarafta olduğunu bildiği için Mikasa ile beraber annesine doğru koşuyor. Anneleri üzerine ev çoktan yıkılmış durumda ve annelerinin ayağı çöküntünün içinde kalmış, çıkamıyor. Biraz uğraş veriyor Mikasa ve Eren fakat nafile. Bu sırada bir jandarma Eren, Mikasa ve annesini kurtarmak için geliyor. Fakat daha önce gerçek bir dev ile tecrübesi olmadığı için korkuyor, çocukları alıp anneyi bırakarak kaçıyor.

AOT Oyunu

Hikayenin ilk kısmını anlattım. Daha fazlasını anlatmak spoiler olacağından devamına girmek istemedim. Fakat oyunda hikayedeki farklı karakterler ile oynayarak kasılıyorsunuz. Oyun kontrolleri bir hayli zor olmakla beraber alışınca gayet eğlenceli oluyor. Bu yüzden kesinlikle tavsiye ettiğim bir başyapıttır kendisi.

Attack On Titan Trailer

Attack On Titan Trailer

Oyunun Steam Mağazası : https://store.steampowered.com/app/449800/Attack_on_Titan__AOT_Wings_of_Freedom/

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası