Assassin’s Creed Valhalla Kılavuzu | XP ve Güç Sistemi

Assassin's Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili en iyi şeylerden biri, Origins ve Odyssey‘de hissedilen ilerlemeyi engellemesi, XP ve Güç Sistemi . Bazı alanlar diğerlerinden daha zor olabilirken, xp ve güç sistemi oluşturmak çok daha kolaydır. Geleneksel seviye atlama hala zor bir şekilde var olsa da, daha iyi bir savaşçı olmak için daha fazla seçenek sağlamak üzere basitleştirildi. Aşağıda, Assassin’s Creed Valhalla‘da tam olarak nasıl çalıştığını detaylandırdık ve odaklanmak isteyeceğiniz ana noktaları basitleştirdik: XP ve Güç Sistemi, yetenek puanları, yetenek ağacı.

XP kazanmak

Assassin’s Creed Valhalla‘daki hemen hemen her aktiviteden XP alabilirsiniz. Görevleri tamamlamak bir ton DP sağlar ve Dünya Etkinlikleri de büyümenize büyük ölçüde katkıda bulunabilir. Bir kurdu öldürmek, bir tapınağı tamamlamak veya vahşi doğada bir asker cebine saldırmak XP’nizi artıracaktır, bu nedenle kendinizi meşgul etmek güç seviyenizi artıracaktır ve bu çok doğal olarak gerçekleştiğinden, nadiren güçsüzsünüz.

Yetenek puanları

Assassin’s Creed Valhalla‘da (ekranınızın sağ üst köşesindeki açık mavi simge) XP ölçüm cihazınızı her doldurduğunuzda, size iki beceri puanı verilir. Onları alır almaz, kullanmak için menünüzdeki büyük yetenek ağacına gidebilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyin !
Assassin’s Creed Valhalla, XP ve Güç Sistemi

Yetenek ağacı

Yetenek ağacına girdikten sonra, beceri puanlarınızı üç farklı daldaki farklı düğümlerde harcayabilirsiniz: yakın dövüş, menzilli ve sağlık. İlk başta, yalnızca birkaç beceri mevcuttur, ancak siz daha fazla kilidi açtıkça ağaç büyür ve yolları kaplayan bulutlar kaybolur. Stat düğümleri, uzun menzilli saldırılar, saldırı türlerine direnç veya ne kadar sağlığa sahip olduğunuz gibi becerilere küçük geliştirmeler ekler ve bunlardan birkaçının kilidini açtığınızda, o bölümdeki ana becerinin kilidi açılabilir. Bu ana beceriler, saldırı düzeninize yeni hareketler sağlar ve zamanla çok yararlı olur ve size, yere düşen bir rakibi ezmek veya hasara neden olan savuşturmalar gibi yetenekler verir.

Güç sistemi

Güç sisteminin anlaşılması kolaydır. Beceri ağacında ne kadar çok düğüm ve beceri açarsanız, güç seviyeniz o kadar artar. Güç seviyeniz ne kadar iyi olursa, düşmanlar o kadar kolay olur ve hem Norveç’te hem de İngiltere’de savaşırken o kadar başarılı olursunuz . Hepsi bu kadar. Ne kadar çok kilidi açarsanız, o kadar güçlü olursunuz. Düşmanların başlarının üzerinde renkli bir simge ile gösterilen bir seviyesi olduğundan, belirli bir baskına tam olarak hazır olmadığınızı anlayacaksınız. Yeşil ise zemini onlarla sileceksiniz; beyazsa doğru seviyedesin; kırmızı, mücadele edeceğiniz anlamına gelir ve kırmızı bir kafatası, muhtemelen saniyeler içinde öleceğiniz anlamına gelir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası