Assassin’s Creed Valhalla Kılavuzu | Savaş Kazanmak

Assassins Creed

Assassin’s Creed Valhalla‘da bir Viking gibi dövüşmek acımasız ve kanlı bir olaydır. Bunların üzerine özel yeteneklerinizle inşa edebilmek için temel sistemler ve beceriler hakkında bilgi sahibi olmak gerekir, ancak zamanla Anglosaksonları kendinizin Ragnar Lothbrok’uymuş gibi katledeceksiniz . Eivor yetenekli bir savaşçıdır, ancak bazen en ufak bir hata bile maliyetli olabilir. Aşağıda, size yardımcı olacak birkaç ipucu ile Assassin’s Creed Valhalla‘daki temel savaş kavramlarının temel bir anlayışı bulunmaktadır.

Dayanıklılığına dikkat et

Birden fazla düşmanla etkileşim kurduğunuzda, onları yok etmek için bir dizi yakın dövüş saldırısı kullanmak cazip geliyor. Bununla ilgili sorun, dayanıklılık çubuğunuzun tükenip sizi saldırılara karşı savunmasız bırakmasıdır. Kendinizi toparlayarak ve ancak fırsat kendini gösterdiğinde saldırarak daha değerli hale gelir. Savaşlar hatalarla ve pervasızca terk edilerek değil, kesinlik ve sabırla kazanılır.

Düşmanınızın saldırısını anlayın

Assassin’s Creed Valhalla‘da dövüş sırasında birçok farklı türde düşmanla karşılaşacaksınız. Bazıları büyük ve acımasızdır ve sizi bir kalp atışında alt etmekten çekinmez. Bazıları yenmesi zor olabilecek kalkanlara sahipken, bazıları onlara menzil avantajı sağlayan mızraklara sahipken, okçular size uzaktan saldırabilir. Tüm saldırılarınızdan yararlanmak, özellikle korunan bir askere sızmaya çalışırken önemli olabilir. Ağır yakın dövüş saldırıları kullanmak, kalkanlarını devirebilir (ve hatta kırabilir), bu da size maruz kalan vücutlarına biraz hasar verme şansı verir. Okçuları avlamak için yayını kullanmak, oldukça zayıf olma eğiliminde oldukları için onları bir mesafeden düşürmenin harika bir yoludur. Mantıklı düşünün ve her zaman cephaneliğinizi kullanın.

Assassins Creed Valhalla
Assassins Creed Valhalla

Savuşturmadan yararlanın

Raiddeyken, etrafınızda karga sürüsü gibi dolaşan düşmanlarla bir şeytanın oyun alanı olabilir. Düşman saldırıları gibi savuşturma / engelleme düğmesini (L1 / LB) kullanarak, öldürücü bir darbe indirmeniz için kısa bir pencere sağlayabilirsiniz. Zamanlamayı doğru yapmanız için pratik yapmanız gerekecek, ancak bir kez hareket etmeye başladığınızda düşmanlarınızı kolaylıkla yok edeceksiniz.

Hangi saldırıların engellenebileceğini bilin

Bu, savuşturma ve engellemeden beslenir. Bazı düşmanlar size saldıracak ve savuşturmaya veya engellemeye çalışsanız da, size ciddi hasar verirler. Engellenemez bir hamle yapmaya gittiklerinde etraflarında kırmızı bir rune belirecek, bu yüzden çok fazla sağlık kaybetmemek için yoldan kaçtığınızdan emin olun.

Bu yazımızı da inceleyin !

Işığı hedefle

Assassin’s Creed Valhalla’daki en kullanışlı silahlardan biri yay ve oktur. Uzun menzilde harikadırlar ve sessizce bir kaleye sızmaya çalışırken de işe yararlar. Farkında olmayabileceğiniz bir şey, bir düşmana nişan alırken bazı vücut parçalarının aydınlatılacağıdır. Bu zayıf bir noktayı gösterir, yani ona ateş ederseniz verdiği hasar başka bir yere nişan almaktan daha önemlidir.

Rüzgarda bir fısıltı ol

Assassin’s Creed Valhalla’da, dizide her zaman olduğu gibi, savaşta da gizlilik çok önemlidir. Kamplara gizlice girmek ve düşmanları teker teker alt etmek zaman alabilir, ancak bazen korna çalmaktan ve takviye çağırmaktan çok daha iyi bir yaklaşımdır. Odin’s Sight’ı kullanmak (sağ çubuğa basmak) elinizin altındaki en iyi araçlardan biridir. Bunu yaparak, yakın mesafedeki tüm düşman askerlerini kırmızıyla vurgular, yani tam olarak nerede saklandıklarını bilirsiniz. Önce okçuları çıkarın (normalde çevrenin etrafından), sonra içeri girin ve geri kalanıyla ilgilenin.

Assassins Creed Valhalla
Assassins Creed Valhalla

İşaretlenmemiş topraklarda Baskın Yapmayın

Baskın yapmak çok eğlenceli olsa da, onları henüz hiç vakit geçirmediğiniz ilçelerde denemek çoğu zaman karşılaşacağınız askerlerin aşırı güçleneceği anlamına gelir. Sonunda bir seviyeye ulaşacaksınız, bu da onları hiç şüphesiz yok edeceğiniz anlamına gelir, ancak erken başlamak moral bozucu olabilir. Bir düşmanın seviyesi, başlarının üzerindeki bir işaret ile gösterilir. Kırmızıysa, muhtemelen ağır bir yenilgiye uğrayacaksınız. Haritada biraz uzakta olan Baskınlara dikkat edin.

Özel yeteneklerinizi kullanın

Valhalla dünyasında, size özel yetenekler veren Bilgi Kitaplarını bulacaksınız. Bunlar savaşta çok faydalı olabilir, özellikle birden fazla düşmanla karşılaştığınızda. Başarıyla saldırdığınızda veya dolduran mantarları topladığınızda sağlık çubuğunuzun üzerinde dolduran bir adrenalin çubuğunuz var. Dolduktan sonra, çok fazla hasar veren sol tetiği (özel menzilli saldırılar) veya sağ tetiği (özel yakın dövüş saldırıları) tutabilirsiniz. Havaya atlayabilir ve aşağıya inerken ağır bir darbe indirebilir, kuzgunuzu bir düşmana gagalaması için gönderebilir veya yakındaki iki veya üç düşmana bir dizi balta atabilirsiniz. Bunlar bunlardan sadece birkaçı, bu yüzden sizin için neyin işe yaradığını karıştırmaya ve eşleştirmeye alışın.

Sağlık nasıl çalışır

Son ipucumuz, sağlıkla ve önceki Assassin’s Creed oyunlarından bu yana nasıl değiştiğiyle ilgili. Bir saldırıya maruz kalırsanız, kaybettiğiniz sağlığı yenilemek için doğrudan D-pad’e basabilirsiniz. Sağlığınızı yükseltmek size başka bir katman sağlar, yani doldurmak için rasyon stoklayabilirsiniz. Ne kadar sağlığınız olduğuna dikkat etmek önemlidir çünkü oyun, rasyonlarınızı otomatik olarak kullanmaz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası