Assassin’s Creed Valhalla Anons Edildi!

tarafından
42
Assassin’s Creed Valhalla Anons Edildi!

Yılın en büyük anonslarından biri gerçekleşti ve AC: Valhalla anons edildi


Ubisfot 8 saat süren photoshop tutorial tadında bir canlı yayından sonra yeni çıkacak Assassin’s Creed oyununun ne olacağını anons etti. Uzun ve kısmen de sıkıcı bir bekleyişten sonra Assassin’s Creed: Valhalla anons edildi. İlk anons sadece oyunun nerede geçeceğini ve adının ne olacağını belirlemişti. Ancak bu yayından 24 saat sonra ise oyunun ilk fragmanı paylaşıldı. Fragman ile birlikte de oyunla ilgili ilk detaylar geldi. Oyunun fragmanı Xbox üzerinden paylaşıldığı için Ubisoft da tarafını seçmiş gözüküyor.

Fragman direk Vikingler ile ilgili. Viking konusu ilk başta bizi endişelendiriyordu çünkü mimari olarak çok parkour’a elverişli bir ortam değil. Ancak işin içine Vikinglerin Sakson istilası girince işin rengi değişti. Oyun beklediğimizden daha büyük olacak. Birden çok bölge içerecek. AC serisinden alıştığımız parkour için de elverişli ortamlar olacak. Fragman İngiliz liderinin sesi ve Vikinglerin görüntüsü ile başlıyor. Direk en başından görüntülerin söylenenlerle çelişmesiyle bunun derin ve kendi değerleri olan bir topluluk hakkında olduğunu görüyoruz. Aşağıda paylaştığımız fragmanı kesin izlemeniz gerekir. Fragmanda dikkat çeken şeylerden birisi Odin olduğunu düşündükleri gizemli figür. Yani mitolojik öğeler içerecekmiş gibi gözüküyor. Diğer ayrıntı ise hidden blade. Klasik hidden blade gibi değil. Kolun dışında yer alıyor. Seride tekrar hidden blade görmek mutluluk verici.

Bilinen özellikleri nedir?

Öyle görülüyor ki Odyssey’de olduğu gibi karakter seçeceğiz. Odyssey’de iki kardeşten kadın ya da erkek olanı seçiyorduk. Valhalla’da ise aynı karakterin farklı cinsiyet opsiyonları olacakmış gibi duruyor. Serinin bu yolu çizmesi hoşuma gitti. Valhalla oyunun RPG özelliklerini devam ettirecek. Seri için bir çok insan bu konuda mırın kırın etse de bence çok iyi çalışıyor ve çok daha kapsamlı bir oyun haline getiriyor.

Oyunun diğer özelliği ise karakterin klan lideri olması. Yani askerleri olacak ve istila ettiği yerlerde topluluk kurabilecek. Bu tarz mekanizmalar hem Viking kafası ile uyumlu hem de oyunu çok daha renkli bir hale getiriyor. Bina kurup geliştrime opsiyonları olacak. Deniz yolculuklarının da oyunun önemli bir parçası olmasını bekliyorum.

Topluluk yönetimi işin içine girince verilen kararlar da önemli oluyor. Politik olarak kurulan dostluklar, savaş taktikleri ve seçilen diyaloglar hikayeye yön verecek. Assassin’s Creed serisi böylece tam bir RPG olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak bu kötü bir şey değil. Çünkü suikastçi gibi saklanarak adam avlamak, bodos girip mükemmel dövüş sistemi ile aksiyon dolu anlar yaşamak ve dünyayı keşfetmek hala oyunun en önemli parçalarındana biri.

Oyunun multiplayer modu ile ilgili henüz hiç bir şey paylaşılmadı. Onunla ilgili hala beklemedeyiz. Oyun hem Epic hem de Uplay üzerinden ön siparişe açık. Standart sürümü 269 TL iken Season Pass de içeren Gold Edition 449 TL ve Ultimate Edition 495 TL. Ultimate Edition şu an indirimde. Oyun çıktıktan sonra fiyatı 539 TL olacak.

Şimdilik fragman ile idare edelim. Oynanış videosu 7 Mayıs tarihinde Xbox Series X oyun sunumları ile paylaşılacak. Valhalla anonsu net çıkış tarihi vermedi. Muhtemelen yıl başında yeni Xbox ile çıkacak.


Bir önceki yazımız olan Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri başlıklı makalemizde far cry 5 bilgisayar kaldırırmı, Far Cry 5 sistem gereksinimler ve far cry 5 sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.