Assassin’s Creed Odyssey İnceleme

tarafından
459
Assassin’s Creed Odyssey İnceleme

Assassin’s Origins’de, Assassins yapısının nasıl ortaya çıktığını hep birlikte gördük. Assassin’s Creeed Odyssey erisinde ise bu hikaye çok daha eskilere uzanıyor. Odyssey, MÖ 480 yılında başlıyor. Herkesin bildiği 300 Spartalı’nın komutanı Leonidas’ın komutanı olarak hikayeye başlıyoruz. Odyssey serisinde Leonidas oldukça mühim bir karakter. Oyunun bütün hikayesi Leonidas’ın etrafında dönüyor. Odyysey serisini farklı kılan en önemli yeniliklerden biri ise iki farklı karakterden birini tercih ederek oyuna başlanabiliyor olması.         

Oddyssey’de karakterinizi seçtikten sonra oyunu nasıl oynamak istediğinize yönelik bir soruyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Seçeneklerden biri Guide bir diğeri ise Exploration modu. Guide modunda, oyun içerisinde bulunan bütün yardımcı simgeler açılmış oluyor. Exploration modunda ise tüm bu simgeler kapalı bir şekilde oyuna devam ediyorsunuz. Bu modda haritalar kapalı olduğu için gideceğiniz yere ipuçlarıyla ve tariflerle gitmeniz gerekecek. Oyundan tam anlamıyla zevk almak isteyen oyuncuların Exploration modunu tercih etmeleri gerekecek. Exploration modunda gideceğiniz yeri anlamadığınız zaman canlandırdığınız karaktere bunu sorabiliyorsunuz. Sahip olduğunuz karakterde her seferinde size detaylı bir tarif yaparak gideceğiniz yeri bulmanızda yardımcı oluyor.

Odyssey, gemi savaşları konusunun üzerinde de durmuş. Odyssey serisi, Ege denizinde geçtiğinden dolayı gemi savaşları da oyunda önemli bir yer tutuyor. Oyun içerisinde adadan adaya gezdiğiniz için sık sık gemi savaşlarının da ortasında kalacak ve bu savaşa kayıtsız kalamayacaksınız. Elbette o dönemlerde barut ve top henüz keşfedilmediği için yalnızca mızrak ve oklarla savaşıyorsunuz.

Assassin’s Creed Odyssey Trailer

 

Bir başka inceleme yazımız olan Call of Duty Black Ops 4 için tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty - Black Ops 4 İnceleme başlıklı makalemizde oyun incelemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.