Artifact 2.0 Beta Aşamasına Geçiyor!

tarafından
18
Artifact 2.0 Beta Aşamasına Geçiyor!

Valve, dota karakterlerinden oluşturduğu kart oyunu olan Artifact‘in Reboot versiyonu’nun yapılacağını açıklamasından tam iki ay sonra; Artifact 2.0 beta versiyonu ile karşımızda. Oyunun betası Mart’ın sonlarına doğru gerçekleştirilecek fakat her isteyen maalesef beta’ya katılamayacak. Beta’ya katılmak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var, örneğin orijinal Artifact’e sahip olmanız gerekli. Daha sonra ise size gelen mail ile katılanlar arasından rastgele seçilme şansına ulaşacaksınız. Seçilme şansı derken, katılan herkes aslında oyunu oynama şansını yakalayacak. Tek farklı olacak şey oyunu oynamaya ne zaman başlayacağınız olacak. Son olarak, erken erişim şansı oyunu 30 Mart’tan önce satın alanlar için geçerli olacak.

Görünüşe göre oyunun beta aşaması uzun bir süre devam edecek. Orijinal oyunun beta süreci hem çok geç başlamış hemde çok kısa sürmüştü. Bu nedenle Valve bu sefer beta sürecini oldukça uzun tutmaya ve davetleri sürecin ilerleyişine göre göndermeye karar verdi. Beta’ya direkt katılmayı başaranlar için ise küçük uyarıları var Valve’nin. Nitekim oyun beta aşamasında olduğu için bir çok bug, hata ve problemin olacağı aşikar, bu nedenle hazırlıklı olmakta yarar var.

İlginç olan şey ise, beta’ya girmeyenlere hak kazananların Campaign modunu (tek oyunculu) oynayabilecek olması. Belki de bu nedenle betaya katılma koşulların da Artifact’e sahip olmak gösterilmiştir. Oyun içi satın alımların çoğu, özellikle kart paketi satın alımları kalkıyor. Belki de Artifact 2.0 Beta çıktığında, orijinal oyuna nazaran karşımızda bambaşka bir oyun göreceğiz!

Bir önceki yazımız olan Steam Summer Sale Tarihi Sızdırıldı! başlıklı makalemizde 2020, Steam Summer sale ve Summer Sale hakkında bilgiler verilmektedir.