Apple ve Epic Games arasındaki davanın ilk duruşması gerçekleşti

tarafından
3
Apple ve Epic Games arasındaki davanın ilk duruşması gerçekleşti

Apple ve Epic Games arasında büyük bir savaşın başlamasına neden olan vakalar zincirinin ilk mahkemesinden iki taraf için de bazı kararlar çıktı.

Fortnite‘ın oyun içi ödeme usulleri nedeni ile App Store ve Play Store üzerinden kaldırılması ile başlayan süreçte Epic Games sanki Apple ve Google‘a karşı savaş başlatmıştı. Sürecin yargıya taşınması ile beraber de işler resmiyete de dökülmüş oldu. Apple ve Epic Games arasındaki davanın reelleşen ilk mahkemesinden ise her iki tarafında lehinde ve aleyhinde bazı büyümeler yaşandı.

Apple ve Epic Games

Dominant mevzuya ait App Store kaidelerinin oldukça net olduğunu ve Epic Games’in bunları ihlal ettiğini belirtti. Mahkemeden çıkan ön karar ise Unreal Engine‘in Apple tarafından menedilmemesi güzergahında oldu. Dava ise 28 Eylül 2020 tarihine ertelendi. Böylece ilk mahkemeden çıkan karar Fortnite’ın App Store’a şimdilik geri dönmesini yasaklasa dahi Unreal Engine’in kullanıma devam edilebilmesi güzergahında oldu.

Bir önceki yazımız olan Resident Evil 3 için Fall Guys Modu Geliyor! başlıklı makalemizde Fall Guys ve Resident Evil 3 hakkında bilgiler verilmektedir.