App Store yasağı sonrasında Fortnite’ın oyuncu sayısındaki düşüş açıklandı

tarafından
7
App Store yasağı sonrasında Fortnite’ın oyuncu sayısındaki düşüş açıklandı

Fortnite’ın App Store üzerinden kaldırılmasının ardından Epic Games iOS kullanıcılarının ne miktarda eksildiğini açıkladı.

Ödeme usulleri üzerinden çıkan ihtilaf sonrasında Fortnite‘ın App Store ve ardından Play Store‘dan kaldırılması şok tesiri yaratmıştı. Bu vaka sonrasında başlayan savaş duruşmaya da taşındı. Duruşmanın ilk mahkemesinde alnın kararlarda Fortnite’ın iOS platformuna dönmesi şimdilik azıcık güç gözükse de Apple‘ın Epic Games‘in sahip olduğu oyun motoru Unreal Engine‘i yasaklamasının yolu da kapanmıştı.

App Store

Tüm bu büyümelerin ardından ise Epic Games yasak sonrasında iOS platformunda ne kadar oyuncu kaybettiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Fortnite’ın iOS’taki oyuncu rakamı bu süreç içerisinde yüzde 60 eksilmiş gidişatta. Oyunun mağazadan kaldırılması ile beraber iOS kullanan oyuncular makinelerinde yüklü ise hala oyuna giriş yapabiliyorlar ancak aktüellemeleri alamadıkları için oyunları daha önceki sezonda takılı kalmış gidişatta.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty: Black Ops Cold War Multiplayer Görüntüleri Sızdırıldı başlıklı makalemizde Call of Duty hakkında bilgiler verilmektedir.