Apex Legends Battle Royale Wraith

tarafından
328
Apex Legends Battle Royale Wraith

Apex Legends oyununun üçüncü yazısı ve ikinci karakter tanıtımı ile birlikteyiz. Geçen yazıda Gibraltar karakteri hakkında konuşmuştuk. Bu yazıda Wraith karakterini inceleyeceğiz ve yorumlayacağız. Önceki yazıya ulaşmak için tıklayın.

Apex, göründüğünden daha fazlası sanırım. Karakterlerin çok yaratıcı özellikleri var ve çok iyi dengelenmiş bir oyun. Karakterler güç bakımından eşit. Bu sebeple tank almanız veya saldırı almanız önemli değil. Önemli olan hangisini iyi oynayabildiğiniz. Bu arada oyunun tek sorunu sistem gereksinimlerinin biraz fazla olması. Belki bilgisayardan bilgisayara değişebilir, fakat benim bilgisayarımda ana menüde iken yaklaşık 2700MB Ram yiyordu.

Apex Legends Wraith Voices from the Void

İlk yeteneğimiz olan voices from the void pasif bir yetenek. Karakterimiz tehlike sezdiğinde uyarıyor. Kaçmak için iyi bir yetenek. Ki Wraith karakterinin yetenekleri daha çok kaçmak üzerine. Bunu diğer yeteneklerden de anlayabileceksiniz muhtemelen. Bu özellik pasif olduğundan manuel olarak kullanılabilecek bir şey değil. Karakter otomatik olarak kullanacaktır bu özelliğini.

Apex Legends Wraith Into The Void

Yukarıda Wraith’in daha çok kaçmak üzerine olduğunu söylemiştik. Karakterimizin taktiksel yeteneğide bunun üzerine aynı şekilde. Tüm karakterler gibi Q tuşuna bastığınızda bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Özelliği kullandığınızda wraith çok kısa süreliğine görünmez oluyor. Bu sırada hızlanıyorda. Bu süre içerisinde düşmanın arkasına geçmek gibi şeyler yapabilirsiniz.

Apex Legends Wraith Dimensional Rift

Karakterimizin Ultimate yeteneği olan Dimensional Rift, yine kaçmak üzerine denebilir. Bıraktığınız iki adet portal arasında siz ve takım arkadaşlarınız 60 saniye boyunca geçiş yapabiliyorsunuz. Çatışma anında uzaklaşmak gibi şeyler için kullanılabilir. Bunu kullandığı yer çok önemli bu arada. Yanlış kullanımı oyunun gidişatını kötü etkileyebilir.

Oyunu indirmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Apex Legends Battle Royale Gibraltar Karakteri başlıklı makalemizde acemioyuncu, Apex Legends ve Gibraltar hakkında bilgiler verilmektedir.