Apex Legends Battle Royale Gibraltar Karakteri

tarafından
382
Apex Legends Battle Royale Gibraltar Karakteri

Apex Legends Battle Royale hakkında yazdığımız inceleme yazısında oyunun bir tür battle royale olduğundan bahsetmiştik. Bu oyun tek yazıda anlatılamayacak kadar gelişmiş bir oyun olduğundan, her karakterin kendine özel özelliklerini yazdığımız ayrı ayrı yazılar yazmaya karar verdik.

Apex Legends Battle Royale bana Crysis grafiklerini anımsatan, karakter ve kostüm sistemi ile League Of Legends’ı hatırlatan bir oyun. Fakat kostümler dışında silahlar içinde yeni kaplamalar edinebildiğimiz için birazda FPS havası var sanki. Bu kadarla da sınırlı değil, karakterlerin kendine has konuşmalarını, introlarını, son vuruşlarını değiştirebiliyoruz. Bunları ya sandıktan çıkarıyoruz ya da para ile satın alıyoruz. Bu arada son vuruştan kastım, birisini öldürdüğünüzde, öldürdükten sonra oynayan havalı bir hareket.

 Apex Legends Battle Royale
Apex Efsaneleri Savaş Royale

Apex Legends Battle Royale Gibraltar Özellikleri

Gibraltar karakteri daha çok destek tarafında bir karakter. Asla tek oynamaya yönelik değil. Sürekli takım arkadaşlarınızın yanında olmanız gerekiyor. Kendisi diğer karakterlere göre dayanıklı, fakat yavaştır. Aşağıda bahsettiğimiz özel yetenekler bu karakteri inanılmaz sempatik bir hale getiriyor. Fakat yine de oynarken çok dikkatli olunması gereken bir karakter. Oyunun gidişatını değiştirebilir.

Gun Shield

Gibraltar karakterinin pasif özelliği, elinizde silah varken odaklandığınızda sizi koruyacak bir kalkan açması. Elinizde silah varken mouse 2(sağ tık) tıklarsanız, silahınız odaklanacak ve kalkan açılacaktır. Bu kalkanı H tuşuna basarak açabilir veya kapatabilirsiniz. Tabi bu kalkan sizi sürekli korumuyor belli bir dayanıklılığı var. Bu kalkanın en iyi kullanım alanı(benim gördüğüm kadarı ile) dar koridorlarda iken takım arkadaşlarınızı arkanıza alıp eğilerek kalkanı açmanız. Böylece karşınıza biri çıktığında ilk hamleleri işe yaramayacak.

 Apex Legends Battle Royale Pathfinder
Apex Legends Battle Royale Pathfinder

Dome Of Protection

Gibraltarın ikinci özelliği ise Dome Of Protection. Bu özellik Ultimate yetenekten daha değerli olabilir açıkçası. Q tuşuna basarak yere atacağınız cihaz etrafınızda daire şeklinde bir kalkan oluşturuyor 15 saniyeliğine. Bu kalkan içinde iken yaralanan takım arkadaşınızı kaldırabilir, can doldurabilir, enerji kullanabilir ve şarjör değiştirebilirsiniz. Tam bir hayat kurtarıcı. Eğer ekibinizde bir Lifeline var ise kalkan içinde kendinizi pek ala yenileyebilirsiniz.

Defensive Bombardment

Son özelliğimiz ve Ultimate yetenek olan Defensive Bombardment sırada. Yetenekten biraz bahsetmek gerekirse işaretlediğiniz yer bombardımana tutuluyor. Bombardımana tuttuğunuz bölgenin sizin bölgeniz olmadığına dikkat edin.

Apex Legends oynamak için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Team Fortress 2 (Takım Kalesi) Mini Rehber başlıklı makalemizde acemioyuncu, Oyun Rehberi ve Team Fortress 2 hakkında bilgiler verilmektedir.