Anthem İnceleme

tarafından
280
Anthem İnceleme

Anthem İnceleme

Anthem, oyundaki bir enerji kaynağı ve çok büyük felaketlere neden oluyor. Mesela hava şartlarını kötü duruma getirebiliyor ve mutasyonlara neden olabilmektedir. Oyuncular da Freelancer olarak Javelin isimli zırhlarına binerek tehlikelere karşı mücadele etmeye başlıyorsunuz.

Freelancer grubunun üyesi olarak ana merkez Fort Tarsis’i korumaya çalışıyorsunuz. Korumaya çalışırken bir yandan da sizlere zarar vermeye çalışan Dominion ile savaşmanız gerekiyor.

Anthem kullanıcıları tarafından hikaye pek fazla sevilmedi çünkü hikaye anlatımı çok uzun ve oyuncular sıkılmaya başlıyor. Örneğin Fort Tarsis isimli ana merkezde insanla ile konuşabilmek çok zor. Çünkü konuşma sanki hiç bitmeyecek gibi geliyor ve çok uzun. Fort Tarsis’in görüntüsü büyüleyici. Anthem, Frostbite oyun motoru ile geliştirildi ve bu nedenle adeta kalite kokuyor. Ana merkez Fort Tarsis’in harika olmasının yanı sıra görevlerin alındığı ve depo, alışveriş alanlarının yer aldığı bir noktadır. Görev bitiminde oyuncuların uğradığı yerdir ve tüm işlerinizi burada yapıyorsunuz.

Marş

Oynanış Bakımından Anthem

Oyunda sizlere belli başlı görevler veriliyor. RPG öğelerine çok fazla yer verilmiş, oyunun aksiyon bölümlerinde TPS’le takılıyorsunuz. Fort Tarsis’e geri geldiğinizde FPS ile takılmaya başlıyorsunuz. Ancak Fort Tarsis’te herhangi bir kapışma söz konusu olmuyor. Görevleri yaparken sizlere bazı işaretler bırakılıyor. Bu işaretleri takip ederek görevleri tamamlıyorsunuz. Çok fazla alternatifi yer alan görevler bulunmuyor. Görevlerde yapmış olduklarınız birbirine çok yakın yalnızca düzenleri birbirinden farklı… Görev sırasında sinyalin yüklenmesini beklerken diğer taraftan da düşmanlar ile mücadele ediyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Devil May Cry 5 İnceleme başlıklı makalemizde Devil May Cry 5, Inceleme ve Oyunun hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.