Anthem İnceleme

tarafından
176
Anthem İnceleme

Anthem İnceleme

Aslında Anthem, oyunda bir enerji kaynağıdır ve bu enerji çok büyük afetlere neden olmaktadır. Özellikle hava şartlarını çok kötü hale getirerek bazı mutasyonlar oluşmasını sağlıyor. Oyuncular da Javelin adındaki zırhlarına atlayarak güçleri ile tehlikeye atan her şeye karşı mücadele veriyorsunuz. Freelancer ekibinin üyeleri ana merkez olarak kullanılan Fort Tarsis ile sevdiklerinizi korumaya çalışıyorsunuz.

Bu anlamda size zarar vermeye çalışan Dominion’u engellemek için büyük çaba harcıyorsunuz. Kullanıcılar, hikâyenin fazla abartıldığını düşünüyor ve hikâyenin anlatımı oldukça uzun. Bu nedenle hikayeler kullanıcıları biraz sıkmış durumda. Oyunun görselliği harika ve Fort Tarsis ismindeki kalede grafikler muhteşem ötesi diyebiliriz. Anthem, Frostbite oyun motoru ile geliştirildi ve bu yüzden kalitesini ilk başlarda hemen anlayacaksınız. Fort Tarsis’de görev almanın dışında depo, alışveriş için de kullanacağınız alandır. Her görev sonunda uğrak yeriniz olan Fort Tarsis’de tüm işlerinizi yapabileceksiniz.

Anthem İnceleme

Anthem Oynanış Bakımından Kullanıcılara Sundukları

Oyun, oynanış bakımından kullanıcılarına birçok özellik sunuyor. Size bazı görevler sunuluyor, sizlerde bu görevleri en iyi şekilde görevlerinizi tamamlamakla yükümlüsünüz. Anthem’de çok sayıda RPG öğeleri yer alıyor ve oyunun aksiyon bölümlerinde TPS, Fort Tarsis’e geri geldiğinizde ise FPS ile oynuyorsunuz. Ancak Fort Tarsis’te kapışma söz konusu değil ve görevler sırasında sizlere yol işaretleri konuluyor. Bu yol işaretleriniz takip ederek görevleri tamamlıyorsunuz. Çok sayıda bir görev de açıkçası bulunmuyor.

Bir önceki yazımız olan Football Manager 2019 başlıklı makalemizde Football Manager 2019, Football Manager 2019 Modları ve kariyer modu hakkında bilgiler verilmektedir.