Android ve iOS’taki En İyi Bağımsız Mobil Oyunlar

INSIDE

Özellikle mobil platformlardaki bağımsız oyunlar sahnesi, yeterince konuşulmayan tonlarca inanılmaz oyunla dolu. Üçlü A bütçelerinin olmaması, oyuncuların onları kaçırmaması gerektiği anlamına gelmez.

Bu nedenle, Android ve iOS’ta daha fazla oyuncunun ilgisini hak eden en iyi bağımsız mobil oyunlar listeleyeceğiz.

GRIS

GRIS

Gris, sizi Gris adında saf bir kadın kahramanın dünyasına götüren çarpıcı bir animasyonlu platform oyunudur.

Oyun, ölüm, tehlike ve hüsrandan uzak olarak oyunculara büyüleyici ve hatırlatıcı bir deneyim sunuyor. Oyuncular, büyüleyici bir sanat eseri, ayrıntılı animasyon ve zarif skorla tasarlanan ve hayata geçirilen titiz ve solmakta olan bir dünyayı keşfederler.

Oyunun, aşamalarını muhteşem bir platform tasarımı için bir tuval olarak kullanan bir duygu kompleksi gibi hissedeceği zamanlar vardır ve diğer zamanlarda, sanatsal tutkularını oynanışıyla gösteren karmaşık bir oyundur.

LIMBO

LIMBO

Mobil cihazlarda eleştirel beğeni toplamaya başlamasının üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçti, ancak Limbo, şimdiye kadar piyasaya sürülen en şaşırtıcı ve tamamen nefes kesici indie oyunlarından biri olarak indie sahnesinde hala dalgalar yaratıyor. Oyun, oyuncuların kız kardeşini arayan bir çocukla bir yolculuğa çıkmalarını sağlar. Temel kontroller dışında oyun açıkça göstermez veya oyuncuya daha fazla ipucu vermez.

Oyunun belirsiz kurgusu, heyecan verici ve merak uyandıran ortamlar tarafından anlatılıyor, büyüleyici bir hikaye ve oyuncuları hayrete düşürecek ve memnun edecek duygusal bir son sunuyor.

ALTO’S ADVENTURE

ALTO’S ADVENTURE

Alto’s Adventure, oyuncuların doğal vahşi yaşamlarının ve uzun süredir terk edilmiş kalıntıların muhteşem dağ tepelerinde yolculuk etmelerine olanak tanıyan sonsuz bir snowboard arcade oyunudur.

Oyunla ilgili eğlenceli bir gerçek şu ki, oradaki sonsuz koşucuların çoğunun aksine, Alto’s Adventure’ın geliştiricileri oyunu zorlaştırmak için çok fazla çaba göstermediler, bu nedenle oyuncular sık ​​sık ölüyor, ancak tökezlediğinizde zorlayıcı hale geliyor. Hatlar boyunca kaçak lamaları kurtaracak, korkunç uçurumların üzerinden atlayacak, çatıları ezecek, ters taklalar yapacak ve dağlarda zamanın sürekli değişen geçişinde süzüleceksiniz.

TRAFFIX

TRAFFIX

Traffix, bir çarpışmayı önlemek için arabaların ne zaman geçeceğine karar verirken trafik akışını büyüleyici bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan, bağımlılık yaratan bir oyundur.

Oyuncular, Tokyo, Paris, Las Vegas veya İstanbul gibi büyük şehirlerde öfkeli ve stresli araba sahipleri ile dolu, sürekli meşgul bir otoyolun kontrolünü ele alıyor, trafiği kontrol etmek ve sürücüleri güvende tutmak size kalmış.

Oyun, minimalist özelliklere, basit kurallara ve sizi kısa sürede şaşırtacak şaşırtıcı derecede bağımlılık yapan bir oyuna dayanıyor.

WILDERLESS

WILDERLESS

Nimian Legends’ın yaratıcısı Protopop Games’ten muhteşem bir oyun daha geliyor. Wilderless, inkar edilemez güzellikteki dünyasını keşfedilecek çok şeyle sergilemeye önem veren bir açık dünya oyunudur.

Açık dünya oyunlarından hoşlanan oyuncular, özellikle Wilderness’in sunduğu dünyayı düşmanlardan, görevlerden veya her türlü görevden arınmış olduğu için takdir edeceklerdir. Oyuncuların tek bir şeyi keşfetmelerini sağlayan tam teşekküllü bir açık dünya oyunudur.

Wilderless, sizi nereye gideceğinizi veya bir sonraki adımda ne yapacağınızı merak etmeye bırakacak. Şekil değiştirme yeteneklerinizi farklı türde kara hayvanları olmak için kullanabilir ya da yukarıdan manzaranın tadını çıkarmayı tercih ediyorsanız bir kuş gibi gökyüzünde süzülmeye karar verebilirsiniz.

SKY: CHILDREN OF THE LIGHT

SKY: CHILDREN OF THE LIGHT

2019’un En İyi iPhone Oyunu ödülünü kazanan kişi Nisan 2020’de Android’e geçtiğinden, Sky’ın muhteşem oynanışını oyuncuların kalbine yerleştirmesi uzun sürmedi.

Oyuncuların karada özgürce dolaşabileceği veya cennet benzeri bir dünyada gökyüzünde süzülebileceği göz kamaştırıcı bir sosyal macera oyunudur.

Oyun gerçekçi karakter hareketleri ve hepsinden önemlisi mobil cihazlarda benzersiz bir deneyim sunuyor. Sky ayrıca rahatlatıcı bir film müziği ve aileniz ve arkadaşlarınızla gökyüzünde süzülmenize olanak tanıyan etkileyici bir çok oyunculu deneyim sunar.

INSIDE

INSIDE

Limbo’nun yaratıcılarından Playdead’s Inside, zorlu ve ilginç bulmacalar nedeniyle sizi kesinlikle düşündürecek büyüleyici ve inanılmaz bir platform oyunudur.

Bu oyunun tonu ve animasyon stili tek kelimeyle hipnotize edici. Ve Limbo’ya benzer şekilde, hikayenin ne hakkında olduğunu size anlatacak öğreticiler veya kesilmiş sahneler yok, bir araştırma tesisi gibi görünen bir yerden kaçmaya çalışan bir çocuk olarak oynarken bunu anlıyorsunuz.

Playdead’s Inside zorlu bulmacalar, zenginleştirici bir atmosfer ve aynı zamanda hem rahatsız edici hem de çekici bir hikaye sunuyor. Bu, tüm konsepti tam olarak anlamak için oynanmayı hak eden bir oyundur.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası