Airborne Kingdom Oyunu İncelemesi

Airborne Kingdom Oyunu İncelemesi

Bilgisayar oyunları içerisinde son zamanlarda karşımıza çıkan eğlenceli oyunlardan bir tanesi de Airborne Kingdom’dur. Oyunun temel mantığına baktığımızda şehir kurma, doğal olarak şehir kurma oyunlarından hoşlanmıyorsanız sizin çok fazla ilginizi çekebilecek bir oyun değil.

Airborne Kingdom Oyunu

Oyun işi biraz daha yükseklerde tutuyor demek yerinde olacak, çünkü kurduğunuz bu şehir aynı zamanda uçuyor. Evet adından da anlaşılacağı gibi şehri havada kurmanız gerekiyor. Oyuna ilk başlarda tek bir bina ile başlıyorsunuz ve daha sonrasında oyunu geliştirerek 100 kişinin yaşadığı bir krallığa dönüştürebiliyorsunuz.

Havada Asılı Duran Bir Şehir

Oyun içerisinde toplam 3 farklı bölge var ve sizin amacınız yeryüzünde bulunan 12 krallığa giderek müttefik olmasını istiyorsunuz. Her krallık size bir görev veriyor ve bu görevi tamamladıktan sonra artık hedefinizde bir adım daha atmış oluyorsunuz, çünkü oyun içerisindeki krallıklarda size bu şekilde destek vermeye başlıyorlar.

Airborne Kingdom Oyunu İncelemesi
Airborne Kingdom Oyunu İncelemesi

Girişte size şehir kurma dedik ancak bu şehir tahmin edeceğiniz gibi sıradan bir şehir değil. çünkü burada yaşayan herkesin mutlu olması gerekiyor bunun içinde düzeni ona göre inşa etmeniz gerekiyor. Tüm ihtiyaçları toplayıp işlemeniz ve daha sonrasında servis etmeniz gerekiyor. harita da gezinirken farklı yerlere işçi gönderebiliyorsunuz. Bu bölgedeki işçilerde kazanmaya başladıkça size destek veriyorlar ve sizinde kaynakları toplamanız gerekmiyor.

Şehirde yeme ve içme kurduğunuz binalarda karşılanıyor fakat genelde sistem binadakilere yetmiyor.

Neticede hedefiniz şehrinizi havada tutmanız, fakat yeni binalar ekledikçe de havada kalabilmeniz zor oluyor.  Hava da sağlam bir şekilde kalabilmeniz için ortadaki binaya benzer binalar oluşturmanız gerektiği. Stokların tükenmesine karşı iyi incelemeniz ve sürekli tetikte olmanız gerekiyor. Eğer yaptığınız binalar tek bir alana fazladan koyarsanız o zaman koyduğunuz taraf yan yatmaya başlıyor ve şehrin hızında düşüş oluyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası