Acer’ın HDMI 2.1 oyun monitörü 4K 120Hz olacak

Acer Nitro XV282K

En iyi oyun monitörlerinden biriyle kurulumunuzu geleceğe hazırlamayı düşünüyorsanız, HDMI 2.1 uyumlu bir 4K monitör satın almak en iyi seçeneklerinizden biridir. Neyse ki Acer ilk uyumlu monitörü Nitro XV282K KV ile yaptı.

XV28, Acer‘ın maksimum yenileme hızı 144Hz ve AMD FreeSync olan 28 inç UHD paneline dayanan HDMI 2.1 destekli ilk monitörüdür. HDMI 2.0’ın çoğu monitörde bulacağınız 18 Gb / sn bant genişliği kapasitesi ile karşılaştırıldığında, 2.1 çok daha gelişmiş bir 48 Gb / sn sunar. Bant genişliğindeki bu muazzam artış, monitörün oyunları 120 Hz yenileme hızıyla 4K olarak görüntülemesini sağlayan şeydir bununla birlikte, UHD’de monitörün tam 144 Hz kapasitesine ulaşamazsınız, ancak bu yalnızca HDMI teknolojisinin bir sınırlamasıdır.

Acer Nitro XV282K

Bu monitör, bazı oyunları UHD çözünürlükte 120 fps’de çalıştırabilen PS5 ve Xbox Series X için de mükemmel olacak. Bilgisayarınızdaki en iyi grafik kartlarıyla bile, Cyberpunk 2077 gibi bazı oyunları 4K’da bu kadar yüksek bir kare hızında çalıştırmanın imkansız olduğunu göreceksiniz .

HDMI 2.1 desteğine sahip birkaç tam boyutlu TV dışında şu anda destekle kullanılabilen monitör yok ancak bu Acer paneli ilk olarak Şubat ayında Çin’e özel olarak piyasaya sürülecek, ardından Mayıs ayında Kuzey Amerika ve Avrupa gelecek. 899,99 $ / 949 € perakende fiyatı pahalı, ancak HDMI 2.1 desteği için bu erken benimseyen vergisini ödüyorsunuz. Ve önyüklenecek güçlü bir grafik kartı olmadan, bu 4K 120Hz özelliğinden tam olarak yararlanmak zor olacaktır.

CES 2021 sırasında diğer üreticiler tarafından duyurulan daha fazla HDMI 2.1 oyun monitörünü görmeyi bekleyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası