Ace Combat 7 Skies Unknown

tarafından
197
Ace Combat 7 Skies Unknown

Ace Combat 7 Skies Unknown

1995 yılından bu yana yaklaşık olarak 20’ye yakın oyunla karşımızda olan oyun, genelde PlayStation sistemlerinde bulunuyor. Şirket, Bandai ile birleşerek Bandai Namco Entertainment olmasından hemen sonra serinin oyunlarının çıkışında yavaşlama meydana gelmişti. 2015 yılında duyurulan ancak nedense bir türlü çıkmayan oyun, şirket tarafından artık çıkarılmayacağı dahi iddia edilmişti. Ancak tekrardan PS4, PC ve Xbox One gibi platformlarda karşımıza çıktı.

Ace Combat 7 Skies, PlayStation 4 oyuncuları için VR desteği sunması ile bir ilki de başarmış durumdadır.

Ace Combat 7 Skies Unknown

Ace Combat 7 Skies Unknown İnceleme

Oyun, Osean Federation ile Kingdom of Erusea kuvvetleri arasında yaşanan savaşı konu alıyor. Trigger adındaki pilotun kontrolü size veriliyor. Ace Combat 7 Skies Unknown’un uçak modellerinin görünümü, ses tasarımı, gökyüzündeki alan derinliği, etkileyici müzikleri ve hava şartları ile muhteşem bir uçuş simülasyonu sunuyor. Diğer taraftan oyunda uçuş simülasyonu çok katı değil ve çok fazla gerçekçilik beklemeniz yanlış olur. Ace Combat 7 Skies daha çok aksiyon içeren bir oyun türüdür. Bandai Namco, oyuna birbirinden değişik uçaklar ekleyerek oyuncuların daha fazla keyif almasını sağlamış. Oyuncuların kullanmış oldukları uçaklar F-16 ve F-22 gibi uçaklardan oluşuyor. Beğendiğiniz uçağı belirli bir ücret karşılığı geliştirme imkanınız bulunuyor. Bu geliştirmelerin birçoğu oyunda hem hikaye hem de çoklu oyuncu modunda kullanılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Anthem İnceleme başlıklı makalemizde Anthem İnceleme, Fort Tarsis ve RPG öğeleri hakkında bilgiler verilmektedir.