Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

tarafından
394

Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

Artık günümüzde oyunların tadını tam alamaz olduk. Piyasadaki oyunların birçoğu oyunculardan inanılmaz bir performans bekliyor. Sunulan oyunları anlayıp, tam anlamıyla oynamaya başlamanız günler sürebiliyor. Halbuki eski oyunlar gibi yalnızca eğlenmek amacıyla girip oynayabileceğimiz oyun sayısı çok az. İşte Ace Combat 7 oyunu da sizlere bu tadı veriyor. Eskiyi özleyenler için muhteşem bir oyun.

Ace Combat 7, daha çok dördüncü ve daha öncesindeki serilere benziyor. Ace Combat 7, simülasyon oyunu değildir. Bu oyunda gerçeklik ararsanız hüsrana uğrayacaksınız. Arcade oyun sevenler için güzel bir seçenek. Oyunun grafikleri ve hikayesi oldukça güzel. Ace Combat 7’nin temel hikayesi ise Kingdom of Erusea ile Osean Federation isimli 2 süper güç ülke arasındaki savaşı anlatıyor. Daha önceden bu oyunun diğer serilerini oynamayanlar için küçük bir hatırlatma yapalım. Kingdom of Erusa’yı Rusya, Osean Federation’ı Amerika simgeliyor. Böyle bir oyun için hikaye oldukça sürükleyici ve etkileyici. Ayrıca hikaye esnasında araya giren müzikler ise ayrı bir güzellik katmış.

Oyundaki tüm uçaklar gerçek dünyadaki savaş uçaklarıyla birebir aynı görünüme sahip. Arcade olduğundan dolayı uçakların özelliklerini tam olarak yansıtılmamış. Ancak yine de F22 savaş uçağının F16 uçağından daha üstün olduğunu hissettirmeyi başarmışlar. Oyun içerisinde elde edeceğiniz puanları biriktirerek uçaklarınızın gelişimi ve parçaları için harcayabilirsiniz. Bu sayede savaş uçaklarından çok daha fazla güç elde edebiliyorsunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Metro Exodus İnceleme başlıklı makalemizde metro exodus hikaye ve Metro Exodus inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.