Reklam

Reklam

Counter-Strike: Global Offensive

6 Milyon Değerinde CS:GO Skinleri Çalındı

Bilgisayar korsanları, popüler bir ticaret web sitesinden 6 milyon dolar değerinde CS:GO kaplaması çalmayı başardı.

Counter-Strike: Global Offensive‘deki görünümler ciddi bir iştir. Öyle ki, bu sanal öğeleri çevrimiçi olarak satın almak, satmak ve ticaret yapmak için özel üçüncü taraf pazar yerleri var. Ancak geçen hafta bu sitelerin en önde gelenlerinden biri bilgisayar korsanları tarafından hedef alındı. AFK Gaming tarafından tespit edildiği gibi, bu kişiler 13 Ağustos’ta CS.Money web sitesini hacklemeyi ve 6.000.000 $ değerinde CS:GO kaplamalarını çalmayı başardılar.

İhlalden kısa bir süre sonra CS.Money, Twitter’da bir siber saldırının hedefi olduğunu ve web sitesinin geçici olarak çevrimdışına alındığını bildirdi. Şirket, “Sorunu çözeceğiz ve web sitesinin normal işleyişini yeniden sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

CS tarafından bir gönderiye göre, Money’in halkla ilişkiler başkanı Timofey Sobolevky, bilgisayar korsanları Steam yetkilendirmesi için kullanılan Mobil Kimlik Doğrulayıcı dosyalarını çalarak sitenin botlarına erişim sağladı. Bu, dış görünümleri kendilerine transfer etmenin yanı sıra giden transfer teklifleri göndermelerine izin verdi.

Sonuç olarak, hırsızlar yaklaşık 100 kullanıcı hesabıyla yaklaşık 1000 işlem gerçekleştirmeyi başardılar. Sobolevky, “CS.Money ekibi şimdi, güvenliği ihlal edilmiş yetkilendirme verilerini geçersiz kılmak için parolamızı ve MA dosyalarımızı sıfırlama girişimlerinde mücadele ediyor” diyor. “Aynı zamanda, hizmetlerimiz için kritik olan tüm verilerin güvenliğini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.” Yazma sırasında, site ne zaman tekrar çalışacağına dair bir gösterge olmadan hala kapalı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası