2019’un En İyi Battle Royale Oyunları

tarafından
344
2019’un En İyi Battle Royale Oyunları

Son 2-3 yıldır Battle Royale türündeki oyunlar popüler halde. Oyuncuların yetenek gerektiren, seri ve aksiyonlu bir oyun türüne akın etmeleri gayet olağan bir durum. Bunu iyi bilen geliştiriciler piyasada yer bulabilmek için teker teker BR oyunlarını piyasaya sürmeye başladı. Başladı değil piyasaya sürdüler bile aslında. Bu yüzden 2019’un en iyi BR oyunlarını bu liste altında toplamaya karar verdik.

Öncelikle söylemek gerekir ki bilinenin aksine BR türünün atası PUBG, H1Z1 veya DayZ değil. BR türünün atası Minecraft Hunger Games’dir aslında. Daha sonra çok daha gelişmiş oyunlar çıkarak piyasayı hükmettiler. Bu oyunculara sinir bozucu gelebilir veya bundan hoşlanmayabilirler fakat gerçek bu. Oyun oyundur. Son söz olarak bu listenin iyiden kötüye veya kötüden iyiye yapılmadığını belirtelim. Tamamen karışık bir liste.

Apex Legends Battle Royale

Türünün son örneklerinden olan Apex Legends, EA şirketinin TitanFall adlı oyununun evreninde geçiyor. Hatta grafikleri, silahları vb. neredeyse aynı. Oyunda 8 farklı karakter var ve her karakterin kendine ait 3 adet skill’i var. 3 kişilik takımlar halinde oynadığınız her oyunda takımınız ile beraber olmanız ve birbirinize uyumlu olmanız gerekiyor. Çünkü karakterlerin skilleri birbirini tamamlıyor aslında. Örneğin Gibraltar adlı karakterin Q skillini kullandığınızda ortaya çıkan kalkanın içinde Lifeline karakteri ile tüm takımın canını tamamlayabilirsiniz.

Apex Legends detaylı inceleme için tıklayın.

Apex Legends indirmek için tıklayın.

PUBG Battle Royale

En çok oyuncusu bulunan BR oyunlarından biride PUBG. Güzel grafikleri ve hilesiz bir oyun deneyimi ile klasik BR tadını yaşatıyor size. Oyunda tekli, ikili, üçlü ve dörtlü takım olmanız mümkün. Bu oyunda karakterler bakımından bir fark olmadığı için takım oyunu aşırı önemli bir şey değil. Tabi takım arkadaşlarınız ile beraber takılmanız sizin için daha iyi olur.

Pubg indirmek için tıklayın.

Fortnite Battle Royale

Piyasada yeri büyük olan oyunlardan biri Fortnite. Tatlı grafiklerine aldanmayın, kendisi zor bir oyundur. Diğer oyunlardan farklı olarak bu oyunda topladığınız malzemeler ile korunmak için kendi yapılarınızı inşa ediyorsunuz. Bunlar üzerinde uğraşmanız gereken yapılar değil tabi. Seri şekilde hazırlamalısınız. Fortnite’da en az diğer BR oyunları kadar heyecanlı ve seri bir oyundur.

Fortnite indirmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Oyun Dünyasının Güçlü Kadın Karakterleri başlıklı makalemizde Bayonetta, Devil May Cry ve Half Life 2 hakkında bilgiler verilmektedir.