2019 En Pahalı Fareler (Mouse)

Oyun sektörünün gelişmesiyle, oyuncu kitlesinde de aşırı bir artış oldu. O kadar ki, artık oyunculuk profesyonel bir hal aldı. Bu yüzden iyi bir bilgisayar kadar, iyi bir ekipmanda neredeyse zorunlu hale geldi. Bu yüzden profesyonel olan oyuncular, veya profesyonel olma yolunda ilerleyen oyuncular için bu listeyi yapmaya karar verdik. Umarım bu listedeki ekipmanlardan hem kendinize hem de bütçenize uygun bir mouse bulabilirsiniz. Liste fiyat, veya ekipman kalitesine göre değil rastgele yapılmıştır.

RAZER LanceHead Wireless Mouse

Listemizin ilk sırasında Razer LanceHead Wireless fare bulunuyor. LanceHead Fare 16.8 milyon renk seçeneği ile ışıklı lakabını almış durumda. 16.000 DPI 5G Optik sensörü bulunması ise özellikle FPS oyuncular için velinimet. Bunlarla birlikte sağlak veya solak oyuncular için fark etmeksizin kullanılabiliyor. Yani her el için uygun konumda. Son olarak fiyatına bakmamız gerekirse, bu yazının yazıldığı tarihte 700-900 arası bir fiyata sahip.

MSI GM70 Wireless

Bu yazımızı da inceleyin !

MSI, bilgisayar donanımı ve ekipmanı dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri. Özellikle oyuncu dünyası için ürettiği kaliteli ve sağlam donanımlar sayesinde ünlü bir firma olmayı başardı. Listemizin ikinci sırasında tekrar MSI’ın ürettiği dayanıklı ekipmanlardan birine yer verdik. Ekipmanımızın adı GM70 Wireless. Bu mouse, kolay tutuşu için eklenmiş yan tabakaları ve alışılmadık tasarımı ile dikkat çekiyor. 10800 DPI değeri ve 50 milyon renk sayısı ile en üst seviyelerde diyemeyeceğimiz fare, bu açığı 50+ milyon tıklama ömrü ile kapatıyor gibi. Fiyatlara baktığımızda ise, 550-780 arası fiyat bazında, e-ticaret sitelerinde raflarda.

LOGITECH G900 Chaos Spectrum Wireless

Listemizin üçüncü sırasında yine dünyaca ünlü markalardan olan Logitech’in G900 Chaos Spectrum Wireless modeline yer verdik. Chaos Spectrum, 11 ayarlanabilir tuşu ile listemizde en çok tuş bulunduran farelerden biri konumunda. Fakat 12000 DPI değeri ile bu konuda lider demek pek doğru olmuyor. Renk konusunda 16.8 milyon kapasiteye sahip fare, pilin kalitesine göre 32 saate kadar aralıksız kablosuz oyun keyfi sunuyor. Fiyatı ise listede yerini bulacak kadar var. 850-900 arası bir fiyatı bulunmakta.

ASUS ROG Spatha Wireless Mouse

Ülkemizde ve dünyada gözde markalardan biri olan Asus’un bir mouse’u var sırada. Siyah renkte gövdesi ve keskin kırmızı led ışıkları ile sade fakat asil bir görünüme sahip Rog Spatha. 12 ayarlanabilir tuş bulundurması sebebi ile tuş sayısı konusunda listemizin başında geliyor. Fakat çözünürlük konusunda listemizdeki diğer farelere göre 8200 DPI değeri ile altta kalıyor. Kablolu ve kablosuz kullanım olarak ikiye ayrılmakta. Listemizdeki en pahalı farelerden biri olarak Rog Spatha, 750-1000 TL arası bir fiyata sahip.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (2)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası