105 TL değerindeki oyun ücretsiz oldu!

tarafından
98

105 TL değerindeki oyun ücretsiz oldu!

Steam platformunun ücretsiz oyun kataloğuna bir yenisi daha ekleniyor. Pazartesi gününden itibaren 105 TL değerindeki Total War: Shogun 2 adlı strateji oyunu kısa süreliğine ücretsiz olarak indirilebilecek.

Total War: Shogun 2 ücretsiz oldu

Corona virüs salgını sebebiyle evlere kapandığımız günlerde birçok kişi oyun oynayarak zamanını geçiriyor. Birçok oyun yapımcısı da insanlara moral vermesi amacıyla oyunlarını ücretsiz şekilde ya da indirimli olarak paylaşıyor. Steam kullanıcıları bu hafta içi itibariyle kütüphanelerine ücretsiz olarak yeni bir oyunu daha ekleyebilecek. Bu vesileyle Total War: Shogun 2 adlı oyuna 27 Nisan Pazartesi gününden 1 Mayıs tarihine kadar ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Buna ek olarak önümüzdeki hafta itibariyle Total War oyunlarında ve DLC’de yani ek paketlerinde yüzde 75’e varan indirimler olacak. İndirim kapsamında Total War: Three Kingdoms ve Rome: Total War haricindeki Total War oyunlarını oynayabileceksiniz. Ayrıca bu kampanyaya The Total War: Warhammer oyunları da girmiyor. Fakat bu oyunların şifrelerini ise Fanatical adlı sitede bulabilirsiniz. Oyunun birçok inceleme sitesinde 10 üzerinden 9’luk bir ortalamaya sahip olduğunu belirtelim.

Ünlü oyun incelemeleri yazarı Daniel Shannon bu oyun hakkında: “Shogun: Total War adlı oyun ilk çıktığı tarihte, Akira Kurosawa’nın samuray filmlerindeki destansı savaş sahnelerinde olduğumuzu hissettirmişti. Shogun 2’de hem karakterleri hem de savaş sahneleriyle Shogun’un ilk oyununun yeniden düzenlenmiş halinde oynamak gibi hissettiriyor. Güzel grafikleri ve geliştirilmiş çok oyunculu seçenekleriyle şimdiye kadar yapılmış en iyi stratejik oyunlardan biri.” diyor. Oyunu şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Total War: Shogun 2 sistem gereksinimleri:

 Minimum:

2 GHz Intel Dual Core işlemci / 2.6 GHz Intel Single Core işlemci veya bunlara eşdeğer bir AMD işlemci
1GB bellek (XP), 2GB bellek (Vista / Windows7)
256 MB DirectX 9.0c uyumlu ekran kartı
En düşük 1024×768  ekran çözünürlüğü
20 GB boş alan

 Önerilen:

2. nesil Intel Core i5 işlemci veya daha yükseği veya ona eşdeğer AMD işlemci
2 GB bellek (XP), 4 GB bellek (Vista / Windows 7)
AMD Radeon HD 5000 ve 6000 serisi ekran kartı veya bunlara eşdeğer DirectX 11 uyumlu bir ekran kartı
En düşük 1280×1024 ekran çözünürlüğü
20 GB boş alan

Bir önceki yazımız olan 59 TL’lik oyun kısa süreliğine 2.95 TL oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.